ΕΛΠΙΔΕΣ Αμφισσαϊκού - Δωριείς 1-3
Τρίτη, 06 Νοεμβρίου 2012
altΑν και κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια οι ΕΛΠΙΔΕΣ του Αμφισσαϊκού δε μπόρεσαν να πάρουν τη νίκη στο παιχνίδι με τους Δωριείς και ηττήθηκαν με σκορ 3-1. Σαφώς και στη διαμόρφωση του σκορ συνέβαλε και η μεγάλη διαφορά ηλικίας και εμπειρίας, αφού οι ΕΛΠΙΔΕΣ με μέσο όρο ηλικίας πολύ κάτω των 18 ετών υστερούσαν σε δύναμη. Παρόλα αυτά στο 18΄ του αγώνα κατάφεραν να προηγηθούν με πολύ ωραίο γκολ του Μαργώνη και θα μπορούσαν να αυξήσουν το σκορ σε 2-0 με μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 25΄ του Τερλίγκα. Έτσι πήγε το παιχνίδι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, όπου στο 43΄ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με κεφαλιά του Κάκκου.

Στο 2ο ημίχρονο οι Δωριείς κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι και να προηγηθούν στο σκορ με τον Χολέβα στο 55΄. Από κει και πέρα οι ΕΛΠΙΔΕΣ έπαιξαν στο μισό γήπεδο τους Δωριείς και είχαν αρκετές ευκαιρίες να ισοφαρίσουν, αλλά λίγο η ατυχία, λίγο η απειρία ηταν ανασταλτικός παράγοντας για τους πιτσιρικάδες του Φάνη Αγγέλου. Έτσι μοιραία στο 89΄ ήρθε και το 3ο γκολ των φιλοξενούμενων με τον Π. Κονίδα για να τελειώσει το ματς με 1-3.