ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006 - ΦΩΚΙΔΑ 2000 6-0
Κυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2012
altΠραγματική «καταιγίδα» ο ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006 φιλοδώρησε με 6 γκολ τους πιτσιρικάδες της Φωκίδας 2000 σε ένα τερέν που είχε γίνει πραγματική λίμνη από τη συνεχόμενη βροχή. Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή του η ομάδα του Αμφισσαίκού μπήκε από την αρχή πολύ δυνατά και στο 18΄ ο Παπαγεωργίου έκανε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα και μετά από τέλειο συνδιασμό των γηπεδούχων ο Λύτρας έγραψε το 2-0, για να κλείσει το 1ο ημίχρονο με 3-0 με γκολ που σημείωσε ο Τσάφος στο 30. Στο 2ο ημίχρονο ο Αμφισσαϊκός ήταν και πάλι καταιγιστικός και στο 55΄ ο Κ. Ιωάννου ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-0, για να συνεχίσει τα γκολ ο αδερφός του Γ. Ιωάννου και να κάνει το 5-0. Το κερασάκι στη τούρτα το έβαλε και πάλι ο Κ. Ιωάννου στο 69΄ γράφοντας το τελικό 6-0.

Δηλώσεις προπονητή Θωμά Αναγνωστόπουλου
Σήμερα είχαμε την ευκαιρία να δώσουμε χρόνο συμμετοχής σε νεαρούς ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, αλλά και να ξεκουράσουμε και κάποιους παίκτες που έχουν παίξει σε όλα τα παιχνίδια. Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοσή τους και δείχνουμε να είμαστε σε πολύ καλή κατάσταση ενόψει των δύσκολων αγώνων που ακολουθούν.