Αμφισσαϊκός - Ολυμπιακός Κίρρας 3-0
Σάββατο, 16 Οκτωβρίου 2010
Τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα,στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής σημείωσε ο ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ κερδίζοντας με άνεση τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΙΡΡΑΣ με το ευρύ 3-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής, όπως και στο παιχνίδι του Κυπέλλου μεταξύ των δυο ομάδων αναδείχθηκε ο ΠΑΠΠΟΣ σημειώνοντας 2 γκολ στο 44' και στο 73', καθώς και μια ασίστ στο ΠΕΤΩΝΗ στο 80' για το τρίτο γκολ. Το παιχνίδι στο πρώτο  ημίχρονο ήταν μοιρασμένο για τις δυο ομάδες, με τον ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ να έχει δυο ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Αυτό έγινε στο 44' με διαγώνιο σουτ του ΠΑΠΠΟΥ. Στο Β'ημίχρονο ολα έγιναν πιο εύκολα για την ομάδα του ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΥ αφου η πίεση στον αντίπαλο συνεχίστηκε με αποτέλεσμα στο 73' με πολύ ωραίο συνδυασμό και τελικό αποδέκτη τον ΠΑΠΠΟ να γίνει το 2-0. Κάπου εκεί το παιχνίδι κρίθηκε και στο 80' ο ΠΕΤΩΝΗΣ Μ έγραψε το τελικό 3-0.

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ: ΠΕΤΩΝΗΣ Β ,ΠΑΠΠΑΣ (65'ΚΑΡΑΔΗΜΟΣ) ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗΣ(58'ΜΑΥΡΑΕΙΔΗΣ), ΜΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΡΟΥΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΛΥΤΡΑΣ(70' ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ), ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ, ΠΑΠΠΟΣ, ΑΛΕΚΙΔΗΣ, ΠΕΤΩΝΗΣ Μ.