Αμφισσαϊκός - Α.Σ.Τ.Ε. 4-1
Παρασκευή, 28 Απριλίου 2017
altΜε πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές στη σύνθεση του ο Αμφισσαϊκός επικράτησε με το ευρύ 4-1 επί της Α.Σ.Τ.Ε. παίζοντας στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού πολύ ωραίο ποδόσφαιρο. Χαρακτηριστικό της ενδεκάδας που τελείωσε τον αγώνα η συμμετοχή 7 ποδοσφαιριστών ηλικίας 15-16 ετών, δείγμα του βάθους των νεαρών ποδοσφαιριστών που διαθέτει ο Αμφισσαίκός στο ρόστερ του.
Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική αφού η ομάδα της Άμφισσας ήταν πολύ ανώτερη και μόλις στο 15΄ ο 16χρονος μέσος του Αμφισσαϊκού Ρέντι Φαρούκου έγραψε το 1-0. Το δεύτερο γκολ του Αμφισσαϊκού 2-0 σημείωσε ο νεαρός φορ Παναγιώτης Φουσέκης και αυτό ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου.
Στο 2ο ημίχρονο τη σκυτάλη πήραν οι έμπειροι της ομάδας μιας και οι Βασίλης Πάππος και Ηλίας Παππάς διαμόρφωσαν με δικά τους γκολ το τελικό 4-0.

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ(Αγγέλου) Αλμπούρας, Αγγέλου, Κεφαλάς, Παπαγεωργίου, Παππάς, Collacu, Ξεπλάτης(55΄Στύλος), Farrucu(46΄Κορώνης), Πάππος(65΄Σκαρίμπας), Πολίτης, Φουσέκης.