Βαριά ήττα με 5-2 στο Πολύδροσο.
Σάββατο, 24 Δεκεμβρίου 2016
altΒαριά ήττα από το Διαγόρα στο Πολύδροσο με 5-2 υπέστη ο Αμφισσαϊκός στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας. Μια ήττα που πρέπει να προβληματίσει τόσο τους ποδοσφαιριστές όσο και τους υπεύθυνους του συλλόγου, αφού η πορεία που διαγράφει στο φετινό πρωτάθλημα δεν είναι η αναμενόμενη.
Βέβαια υπάρχουν πολλά ελαφρυντικά λόγω της ανανέωσης που επιχειρήθηκε το καλοκαίρι και της έλευσης αρκετών νέων ποδοσφαιριστών.
Όσον αφορά το παιχνίδι στο 1ο ημίχρονο ο Αμφισσαϊκός βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 χωρίς στην ουσία να πιεσθεί, όμως τα προσωπικά λάθη έκαναν και πάλι την εμφάνιση τους.
Στο 2ο ημίχρονο αν και ο Αμφισσαϊκός κέρδισε 2 πέναλτι εντούτοις όχι μόνο δε κατάφερε να ισοφαρίσει,(έχασε το ένα πέναλτι), αλλά από κει και πέρα ήρθε η κατάρρευση δεχόμενος άλλα 3 τέρματα διαμορφώνοντας το σκορ σε 5-2. Τα 2 γκολ του Αμφισσαϊκού τα πέτυχαν Φαρίτσι και Καριαμπάς(πεν).

Διαγόρας Πολυδρόσου: Σούλιας, Κυρίτσης, Μπέτσας, Ματαράς, Παπαγεωργίου, Μουτσανάς, Ρέββας, Αλεξίου, Νεμάϊ, Νάστος, Κονταξής.
ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ(Φάνης Αγγέλου): Κακκανάς, Σταματέλος, Ξεπλάτης, Παπαγεωργίου, Παππάς, Τσολάκου(66΄Πάππος), Φαρίτσι, Τσάφος, Φουσέκης(55΄Καριαμπάς), Στύλος(55΄Μαργώνης), Σεγδίτσας.