Αρχή 2ου γύρου με νίκη 5-2 τον Ησαΐα Δεσφίνας
Κυριακή, 06 Δεκεμβρίου 2015
altΦαίνεται ότι είναι γραφτό ο Αμφισσαϊκός και ο Ησαΐας Δεσφίνας να προσφέρουν πλούσιο θέαμα σε γκολ κάθε φορά που συναντιούνται στο πρωτάθλημα. Έτσι και χθες στο Α.Κ. Άμφισσας το ματς έληξε με 5-2 υπερ των γηπεδούχων σε ένα παιχνίδι που είχε πολλές όμορφες φάσεις και γκολ όπως είπαμε αρχικά.
Πρόσωπο του αγώνα ο 18χρονος Γ. Τερλίγκας που είχε για πρώτη φορά φέτος συμμετοχή στην αρχική εντεκάδα, όμως με τα 3 γκολ που πέτυχε βοήθησε τον Αμφισσαϊκό να πάρει τη νίκη. Το χορό των γκολ άνοιξε στο 5΄ο Τερλίγκας, για να πάρει τη σκυτάλη ο Τσάφος στο 9ο λεπτό. Στο 2ο ημίχρονο ο Ταμπάκης στο 62΄ έκανε το 3-1 και με δύο προσωπικά γκολ ο Τερλίγκας στο 80΄και στο 83΄ διαμόρφωσε το τελικό 5-2.

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ(Αναγνωστόπουλος): Αλμπούρας, Καραλλίου, Φαρίτσι(Ξεπλάτης), Μεγάλος, Σταματέλος, Μαστρογιάννης, Τσιπούρας, Τσάφος, Καριαμπάς(46΄Πολυζωγόπουλος), Ταμπάκης, Τερλίγκας.

Ησαΐας Δεσφίνας(Τρισπιώτης): Σακμητρίου, Φαράντος, Βαρκούτας, Τζαφέρης, Ληξουριώτης, Παπαδημητρίου, Μελέτης, Παρασκευάς, Μαναίος, Βαλαούρας, Παρασκευάς.
alt
Ο Γ. Τερλίγκας σκόρερ των 3 τερμάτων του Αμφισσαϊκου στον αγώνα με τον Ησαΐα Δεσφίνας.